Velice zjednodušeně – nejefektivnější domácí fotovoltaický systém funguje tak, že na střechu objektu umístíme fotovoltaické panely a ty propojíme kabely se „střídačem“. Střídač je krabička plná elektromiky, která mění stejnosměrný…
Archiv pro den: 19. 3. 2019
Jak vybrat vlastní elektrárnu
Základní pravidlo zní: velikost domácí elektrárny vybíráme dle vlastní spotřeby v objektu. Solární fotovoltaická elektrárna by měla být schopna dodat k přímému využití spotřebiči nejméně 70% vyrobené elektřiny. To znamená: nejmenší např.…
Dotace na pořízení solární elektrárny
Ministerstvo životního prostředí v rámci programu Nová zelená úsporám nabízí všem rodinným domům dotaci na pořízení domácího fotovoltaického systému pro samozásobení elektřinu ze slunce. Výše dotace je až 155 000Kč. Její vyřízení…
Mýty a fakta o elektrárnách pro rodinný dům
Mýtus 1: Na dotaci je těžké dosáhnout Naopak! dotace dotace z programu životního prostředí NZÚ (nová zelená úsporám) vhodná pro instalace solárních, domácích fotovoltaických elektráren na rodinné domy, nebyla nikdy dostupnější.…
Solární fotovoltaická elektrárna pro firmu
Pro soukromou elektrárnu jejíž majitelem bude OSVČ, firma, výrobní podnik, atd. je možné také získat dotaci. Jedná se o program „Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost“ zkráceně OPPIK. Tento…